SMILE Cerrahisi

SMILE Cerrahisi

ReLEx SMILE nedir?

Tüm dünyada göz cerrahisi alanında devrim yaratan; 14 numaraya kadar miyop, hipermetrop ve astigmat tedavilerinde kullanılan SMILE yönteminde, diğer yöntemlerde olduğu gibi kapak (flep) kaldırma işlemi yapılmaz. Femtosaniye Lazer, kornea iç yüzeyinde disk formunda bir doku oluşturacak şekilde uygulanır. Bu oluşturulan disk, yalnızca düzeltilmesi gereken göz kusuru kadardır. Son safhada ise 2 mm boyutunda küçük bir lazer kesisi ile bu parça dışarı alınır. Hasta, ertesi gün günlük yaşantısına dönerek gözlük ve lenslerine veda eder.
 

ReLEx SMILE’ın avantajları nelerdir?

GÖZ YAPISINI KORUR, HASSAS GÖZLERE UYGULANABİLİR

Özel bir femtolazerle uygulanan SMILE yönteminde, göz kusuru korneadan kapak (flep) kaldırılmadan tedavi edilir. Bu da kornea biyomekaniğinin korunmasını sağlar. SMILE’ın en önemli avantajlarından biri, LASIK’te olduğu gibi korneada büyük bir kesi yapılmamasıdır. SMILE; ince kornea, yüksek numara ve göz kuruluğu sorunları nedeniyle tedavi edilemeyen hastalara da uygulanabilir. İyileşme süreci daha hızlı, hasta şikayetleri daha azdır. 
 
 

SPORCULARA EN UYGUN YÖNTEMDİR

SMILE yöntemi, kornea biyomekaniğini koruyarak alternatif yöntemlere göre bireylere büyük avantaj sağlıyor. Başta; dövüş, dalış, ağırlık ve doğa sporcuları olmak üzere itfaiye, askerlik ve polislik gibi aksiyonu yüksek, riskli meslekler için en uygun tedavi yöntemi: SMILE. Bu da tercih edilme oranını oldukça artıran bir etmen.
 

YALNIZCA 5 DAKİKA ALIR

ReLEx SMILE’ın tüm bu avantajlarını saatler süren bir operasyon sonrasında elde edebileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. SMILE ile gözlük ve lenslerinizden kurtulmak, yalnızca 5 dakika alıyor. Hem son derece güvenli hem de böylesine hızlı operasyon imkânı tanıması, SMILE’ın tüm dünyada böylesi bir şöhrete kavuşmasında kilit rol oynuyor.